top of page
WW2.webp

Друга світова війна

кривавий глобальний конфлікт минулого століття, відголосся якого чути й досі. 

Породжена матір'ю катастроф XX століття - Першою світовою війною -

Друга світова забрала життя щонайменше 50 млн людей,

серед яких 10 млн були українцями.

Територією України йшли танки різних країн обох блоків.

Лінія фронту перекочувалася кілька разів.

Кожен регіон України постраждав від загарбників та окупантів.

Закарпаття
у Другій світовій війні

У найзахіднішій області України трагедії Другої світової війни розпочалися ще до офіційного оголошення війни, а саме 15 березня 1939 року. Чехословаччина була пошматована, а Хортиська Угорщина почала агресію, окуповуючи крок за кроком Закарпаття. Пізніше територіями краю йшли й німецькі танки.
Окупаційний режим був роками терору, насильства та страждань. Ужгород, Мукачево, Хуст, Рахів, Ясіня, Міжгір'я та інші міста та села Закарпаття були окроплені кров'ю жителів та їх окупантів. Найбільше, звісно, постраждало єврейське населення.

Рівненщина
у Другій світовій війні

Українці, в тому чилі й острожани, були в різних арміях. Воювали і в німецьких і в радянських військах, одні за Третій рейх, інші за Радянський союз. Мої родичі воювали і проти одних, і проти інших. Вони підтримували Українську повстанську армію і воювали за український Остріг, за незалежну Україну, у якій ми сьогодні живемо.

 

Другі совєти прийшли до Острога, домовившись з гітлерівцями про розподіл Польщі у вересні 1939 року. (Тоді вони ще дружили: і найкращі генерали, і офіцери нацистської армії проходили навчання в росії, і сиділи за "одними партами" з радянськими офіцерами. Усі наступні події показали, що краще військову науку вивчили

все-таки німці).

bottom of page